Spektakl o poszukiwaniu najważniejszego skarbu, który drzemie w każdym z nas, czyli o wartościach.

15 grudnia odbyło się u nas coroczne przedstawienie. Tym razem, ze względu na różnorodność kultur i wierzeń naszej społeczności przygotowaliśmy spektakl o poszukiwaniu najważniejszego skarbu, który drzemie w każdym z nas, czyli o wartościach. O dobru, o współczuciu, o przyjaźni, o współpracy.

Ponieważ w Bukowym Domu promujemy życie wolne i świadome, dzieci zamiast uczyć się na pamięć swoich kwestii były uczestnikami teatru w pół improwizowanego. Chcieliśmy aby dzieci prawdziwie przeżyły to przedstawienie i były stale obecne podążając za dziejącą się historią. Szkielet opowieści przygotowała kadra, a dzieci wypełniły go wybierając postaci, w które chcą się wcielić oraz współtworząc dialogi. Przedstawienie nawiązywało do legendy o Wojownikach Szambali. Nasza Bukowa Drużyna wyruszyła w świat, aby zmienić go na lepsze, bo w głębi duszy każda istota usłyszała wołanie. Wołanie o pokój, o zgodę, o miłość na świecie. I tak z czterech stron świata zeszli się różni ludzie i pies, którzy u kresu swej wędrówki spotykają Panią Zimę i Dziadka Mroza. Dzięki temu, że wykazali się wiedzą i współpracą odnajdują skarb. A skarbem są wartości, które trzeba ożywić w każdym z nas na nowo. Dobro, prawda, uczciwość, współczucie. Mają im o tym przypominać kamienie szlachetne, które każde dziecko dostało na pamiątkę tego wydarzenia. A na wspólnym stole dzięki pracy dzieci, kadry i rodziców pojawiło się mnóstwo zdrowych i pysznych potraw.

Dziękujemy wszystkim za ten wspólny, piękny czas! A za piękne zdjęcia podziękowania ślemy dla Bartosza Grola i Patryka Zawadzińskiego.