Wychowawca przedszkolny, muzyk

Paweł Jarczyk

Jestem osobą zaangażowaną społecznie, której praca z ludźmi daje wiele satysfakcji. Szczególnie praca z dziećmi, gdyż sa one niewinne i wolne od zła tego świata. Od 9 roku życia miałem okazję pomagać rodzeństwu w opiece nad ich (w sumie szóstką) dziećmi, co nauczyło mnie odpowiedniego podejścia do najmłodszych. W pracy z dziećmi kieruję się spokojem, opanowaniem, troską oraz zrozumieniem. Ukończyłem Socjologię ze specjalizacją Studia Miejskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

W czasie studiów pracowałem jako animator dziecięcy na imprezach kameralnych jak i masowych. Praca z najmłodszymi jest dla mnie bardzo wdzięczna, gdyż pozwala każdego dnia obserwować, jak dorastają. Moim zadaniem, jako nauczyciela, jest pokazywanie im świata w zgodzie z naturą i w oparciu o wartości, takie jak: wolność, tolerancja, braterstwo i szacunek dla każdej istoty. Praca z dziećmi kształtuje mnie każdego dnia, uczę się razem z nimi, co powoduje, że chcę się rozwijać i stawać lepszym człowiekiem. Radość i uśmiech na twarzy dziecka jest moim codziennym celem.

Moją największą pasją obok pracy z dziećmi jest muzyka, z którą jestem związany od 13 roku życia – w przedszkolu i szkole może być ona narzędziem do osiągnięcia harmonii i spokoju. Może bawić, wyciszać, cieszyć, uczyć. Jestem wegetarianinem, aktywistą, a moje życie opieram na postawach wolnościowych.