Nauczycielka

Irena Kurczyk

Od dziecka marzyłam aby być nauczycielką. Lubiłam wymyślać zabawy w szkołę, przedszkole, teatr. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że moje marzenia się spełniły. Byłam nauczycielką 30 lat, kochałam to co robiłam. W zajęcia dydaktyczne wplatałam elementy technik Celestyna Freineta, starałam się rozwijać u dzieci swobodne myślenie, kreatywność i pewność siebie. Za moją pracę zostałam uhonorowana nagrodą dyrektora gminnego przedszkola w Wyrach oraz nagrodą Inspektora oświaty i wychowania.

Po kilku latach przerwy na emeryturze dołączyłam do kadry Bukowego Domu, gdzie przekazuję swoje doświadczenie pedagogiczne. Mam szczęście bo jest to cudowne miejsce, dające mi prawdziwą satysfakcję. Uwielbiam czytać książki i chodzić po górach. Prywatnie jestem matką dorosłej córki i babcią wnuka Szymona. To oni zainspirowali mnie do pracy społecznej.